Dalším závodem je maraton Fofr cup

Dva XC závody a jeden maraton má seriál Peklo Severu 2016 již za sebou. Ukázalo se, kdo má letos jakou formu a vypadá to, že v některých, především seniorských kategoriích, budou až do konce velmi vyrovnané souboje. Další takový souboj nejen v rámci kategorií, ale i napříč všem kategoriím, nabídne další závod – maraton Fofr cup.

 PS2015_03_PPRYSK__178  905829_703911286322753_632546336668741331_o  PS2015_03_PPRYSK__332

Malý lužický cyklomaraton, 4. závod seriálu Peklo Severu 2016, startuje v sobotu 11. června v Prysku (okres Česká Lípa). Oblíbený závod horských kol obvykle navštěvuje velký počet hobby cyklistů i skoroprofesionálů. Pojďte se podívat do malebné krajiny Lužických hor, společně si zazávodit a strávit tak sportovní den klidně s celou rodinou. Startují zde kategorie od nejmenších dětí, přes aktivní cyklisty až po závodníky na kolech-hajtrách.

Závod Fofr cup je situován v turisticky oblíbené obci Prysk v Lužických horách. Závod určený pro všechny výkonností kategorie nabízí tradičně skvělé výkony vynikajících jezdců i zážitek pro sportovní nadšence. Trasa dlouhá 30,6 km vede po zpevněných a lesních cestách prostředím CHKO Lužické hory, v okolí turisticky atraktivních a oblíbených obcí Prysk, Mlýny a Kytlice. Vybraná místa tratě nabízí neopakovatelné úseky a výhledy, kvůli kterým stojí za to přijet závodit. Na své si díky rychlé, atraktivní a nenáročné trati přijdou jak nejlepší závodníci, tak i hobby cyklisté.

Pro závodníky do 15 let je připraven okruhový XC závod dle vypsaných kategorií. Tyto kategorie jsou i letos vypsané pro vůbec nejmenší dětí – Mrňouskové 0-3 roky. Součástí hlavního závodu bude také vložený závod „Hajtra cup“ – závod hajter všeho druhu a věku. Vezměte staré dědovo kolo, oblečte se do recesistického obleku a přijeďte si objet okruh spolu se závodníky. Fantazii se meze nekladou, hlavním posláním je pobavit sebe i ostatní.

Prezentace závodu bude probíhat od 09:30 u vodní nádrže v Horním Prysku. Start prvních dětských kategorií je v 11:00. Hlavní závod startuje ve 14:00. Samozřejmostí je zajištění hudebního doprovodu, občerstvení (každý závodník na hlavní trase dostane poukázku na jídlo a pití v ceně závodu), komentování závodu. Celý závod bude zajištěný zdravotnickou skupinou Záchranáři Česká Kamenice.

Propozice a další důležité informace najdete na www.pekloseveru.cz nebo Facebooku www.facebook.com/PekloSeveru.

Comments are closed