Cyklistický kemp pro děti v České Kamenici

I toto léto tým CK 1967. Č. Kamenice zorganizoval letní cyklistický kemp pro děti. Letošní druhý kemp se uskutečnil ve dnech 15. až 20. 7. 2018, a to v prostředí místního Kynologického klubu v České Kamenici.

 

Kempu se zúčastnilo celkem 11 českokamenických cyklistů ve věku 7 až 16 let. Jak děti rostou, zvyšuje se úměrně i jejich kondice a dovednosti. V rámci letošního kempu najely přes 170 km s celkovým převýšením 3 500 m, což je oproti loňskému roku velké zlepšení.

Pobyt na kempu rozvíjí u dětí také sociální dovednosti. Zároveň jako velmi pozitivní vnímáme, že dětem není lhostejný stav prostředí v okolí našeho města. Například v rámci vyjížďky po místních vyhlídkách děti uklidily rozházené odpadky u odpadkového koše v lese. Věříme, že děti jsou, kromě toho, že pozitivně prezentují sport a svoje domovské město, také příkladem vzorného chování vůči naší krásné přírodě.

Závěrem děkujeme trenérovi,  všem členům klubu, rodičům dětí, a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě a zajištění kempu.


Hana Kracmanová

Comments are closed