Finále Peklo Severu 2016 v České Kamenici

Seriál závodů horských kol Peklo Severu 2016 čeká 24. září poslední závod tohoto ročníku. Sedmý závod s názvem O pohár starosty města Česká Kamenice startuje u Domova pro seniory pod Jehlou. V podvečer pak pokračuje slavnostním vyhlášením nejlepších závodníků celého ročníku a věrnostní soutěže. Ceremoniál letos proběhne v prostorách restaurace U slunce v České Kamenici.

ps2015_04_starosta__223Poslední závod startuje na známém místě u Domova pro seniory, ulice Sládkova v České Kamenici. Závodní okruh pro kategorie od 10 let má 1700 m, jeho převýšení je 70 m a vede po travnatých a lesních cestách. V letošním roce se tento okruh jede potřetí, proti předchozím dvěma ročníkům ovšem doznal změn.

Pro zajištění regulérnosti závodu každé kategorie bude prvních deset závodníků z celkového pořadí řazeno na start pořadatelem přednostně. Starty početných kategorií (týká se pravděpodobně pouze kategorií Junioři + Muži a Veteráni I) budou odděleny tak, aby každý z kategorie startoval jen právě se soupeřem ze své kategorie. Kategorie Naděje I a II budou opět vyhlášeny zvlášť dle pohlaví závodníka, body do celkového hodnocení se ale započítávají standardně dle dojetí v závodě (pro upřesnění, pokud se v absolutní pořadí Naděje I nebo II umístí dívka na prvním místě a chlapec na druhém, vyhlášeni budou oba jako vítězové. Do celkového pořadí se dívce započítají body za první místo, ale chlapci za druhé). Totéž platí i pro vyhlášení celkové, tedy vyhlášeni budou 3 nejlepší chlapci z Naději I a II a tři nejlepší dívky ze stejných kategorií.

Prezentace k závodu je otevřena od 8:30, první start je plánovaný na 10:00. Závodní den začíná starty nejmenších dětí, kde pravidelně startují desítky mladých závodníků. Hlavní závod dne, kategorie Junioři + Muži a Veteráni I, startují přibližně ve 14:00. Celé propozice najdete na www.pekloseveru.cz.

Slavnostní vyhlášení 17. ročníku závodů horských kol Peklo Severu 2016, proběhne v restauraci U slunce, ulice Tyršova 76. Během večera proběhne slavnostní vyhlášení, losování věrnostních cen a závěrečná afterparty. Těšit se můžete na ceny od partnerů seriálu, mezi jinými Gebhardt, Philips a další. Na celý večer jste všichni zváni, vstupné není vybíráno. Sál je otevřen od 15:00, program začíná po 18:00. V restauraci bude samozřejmě možné objednání jídla a pití. Prosíme všechny závodníky, kteří předpokládají celkové umístění mezi 3 nejlepšími ve své kategorii, o účast na slavnostním vyhlášení.

ps2015_04_starosta__160

Praktické informace:

Vyhlášení:
Restaurace U slunce, Tyršova 76, Česká Kamenice

Parkování:
kolem restaurace U slunce, viz přiložená mapa, místa označena oranžově. Místa přímo před restaurací jsou vyhrazena pouze pro pořadatele, neparkujte tam. Prosíme o respektování této prosby.

Případný nocleh:
Turistická ubytovna Česká Kamenice
+420 773 776 419
ubytovani@ceska-kamenice.cz
Pořadatel nezajišťuje ubytování.

Úschova kol:
kolo si můžete uschovat po dohodě s pořadateli,

Případné dotazy na:
na mail peklo.severu@tiscali.cz nebo viktora.m@seznam.cz

mapa-u-slunicka

Všechny informace najdete na www.pekloseveru.cz nebo na stránkách www.facebook.com/pekloseveru.

Těšíme se na vaši účast!

Comments are closed