Fofr cup pro profíky i hobby a testovačka k tomu!

Rychlý maraton, nebo sportovní vyjížďka Lužickými horami na horském kole. Každý svůj závod pojme jinak. Do Horního Prysku se v sobotu 25. června sjedou závodníci všech výkonnostních kategorií. Pořadatelé cyklistického seriálu Peklo Severu 2022 připravili 27. ročník oblíbeného maratonu Fofr cup. Zázemí závodu je v turisticky oblíbené obci Prysk. Atraktivní a technicky nenáročný závod určený pro všechny věkové i výkonností kategorie tradičně nabízí skvělé výkony elitních jezdců i zážitek pro sportovní nadšence. Online registrace jsou otevřené do středy 23. června s možností přihlášení i na místě v den závodu.

Trasa dlouhá 31 km vede po zpevněných a lesních cestách prostředím CHKO Lužické hory, v okolí turisticky atraktivních a oblíbených obcí Prysk, Mlýny a Kytlice. Vybraná místa tratě nabízí neopakovatelné úseky a výhledy, kvůli kterým stojí za to přijet závodit. Na své si díky rychlé, atraktivní a nenáročné trati přijdou jak nejlepší závodníci, tak i hobby cyklisté. Přijeďte společně si zazávodit a strávit sportovní den s celou rodinou. Startují kategorie od nejmenších dětí, přes aktivní cyklisty i závodníci kategorie Elite. Pro závodníky do 16 let je připraven okruhový cross-country závod dle vypsaných kategorií.

Prezentace závodu bude probíhat od 8:30 u koupaliště v Horním Prysku. Start prvních dětských kategorií je v 10:00. Hlavní závod startuje ve 14:00 a dojezd prvního závodníka je očekáván po v cca. 15:05. Samozřejmostí je kvalitní pořadatelská služba, profesionální zdravotnické zajištění, stánky s občerstvením a mnoh dalších. Propozice najdete na www.pekloseveru.cz nebo Facebooku.

 

Testovačka kol Trek

V zázemí závodu bude také možné vyzkoušet kola Trek. Přijeďte si užít pohodový sportovní den, zazávodit v srdci Lužických hor a také vyzkoušet novinky na trhu. Testování zajišťuje partner Kursport.cz

Oběd a káva pro maratonce

Všichni závodníci na dlouhé trati mají v ceně startovného jídlo a pití dle výběru z nabídky. Každý závodník si může do stánku Bohemian Coffee House dojít pro espresso jako dárek za podaný výkon.

 

Praktické informace

Příjezd a zázemí závodu

Zázemí závodu je v okolí požární nádrže/koupaliště v Horním Prysku. Parkování aut je nejsnazší na nedaleké točně pro autobusy a okolí, avšak prosíme všechny o udržování prostoru právě pro autobusy. Parkovat se dá také v přilehlé ulici směrem k zázemí závodu. Kdo dřív přijede ten bude blíž zázemí závodu. Prosíme, neparkujte v místě tratí a dodržujte pokyny pořadatelů.

Pro podrobnosti klikněte na „Zobrazit na Mapy.cz“

Závodní tratě

Jako první na svou trať vyjedou kategorií Naděje I a II. Start a cíl tak bude jen pár kroků od prezentace a místa celého dění závodu. Okruh pro Naděje má 350 metrů, každá kategorie má vypsané okruhy podle propozic. Capture

Na start do svých závodů na 1,2 km dlouhém okruhu postupně vydají i kategorie ml. chlapci, ml. dívky, st. chlapci + kadeti a st. dívky + kadetky. Jejich okruh je veden terénem po zpevněných i nezpevněných cestách, měří 1,2 km. Závodníci v něm absolvují jedno stoupání.

Capture2

Hlavní závod dne, maratonská 31 km dlouhá trať pro všechny ostatní kategorie startuje ve 14:00. Startuje se cca. 300 m od zázemí závodu na silnici, najde to v pohodě každý. Dojezd prvního závodníka je očekáván v cca. 15:05. Trasa je stejná jako v loňském roce, zvýšenou opatrnost dbejna na 5, 10, 15 a 20 kilometru. Po cestě jsou pořadatelé, ovšem i tak platí dodržování silničního provozu. Pro zájemce můžete v sekci ke stažení najít GPX souřadnice, profil trati nebo časy průjezdů.

Těšíme se na vaši účast!

 

 

 

 

Comments are closed