Je těch závodů šest nebo sedm?

Start 20. ročníku se blíží a tak už neotálíme ani chvíli a představujeme novinky. Závodů je letos šest..ne sedm..ne..šest. No je to složitější. Máme jich 7, jenže v jednom dni máme závody dva. Ale šest je jich pro dorostence. A to je první novinka.

Dvojzávod eliminátor + short track

Tahle dvojkombinace, to je šílenost. Ráno si zazávodí děti a tím končí všechna radost. Pak totiž přijde na řadu eliminátor. Tam se přihlásíš, odstartuješ kvalifikaci (sám na trati a jedeš bomby) a čekáš, jestli ses vešel mezi 32 nejrychlejších. Pokud ano, postupuješ do vyřazovacích bojů. Osmi- pak čtvrt- pak semi- a pak finále. Z každé rozjížďky postupují dva do dalších bojů. Jen finálová jízda se jede jako velké finále a malé finále. Slibujeme vám skvělé závodění, které nemá mezi amatérskými závody obdoby. Eliminátor jedou všichni nad 17 let spolu. Žádné dělení kategorií, to se podělí jen do celkového hodnocení. Vyhlásí se nejlepší muži a nejlepší ženy a pak jdeme na short track. To už je klasika. No i když.. Kategorie startují, jak jsme zvyklí. Jen ten závod – snadná trať, kratší okruhy a hlavně závod kolem 20 minut. Čekáme vysoké tempo a malé rozestupy na čele. Den bude trochu delší než obvykle, ale chystáme dobré počasí. 29. června dvojzávod v České Kamenici! To je všechno. Ne, vlastně není. Protože se nám bude hlava otáčet kolem dokola, raději jsme si na tenhle závod vzali dva komentátory. A můžete se těšit na osvědčené profíky, přijede DJ Roura a Marek Vobr.

Přihlašování

Další novinkou je zjednodušení pro vás závodníky. Pracujeme na přihlašování předem. Nebude to povinné, ale zvýhodněné. Už v těchto dnech spouštíme přihlašování na první závod v Německu. Do doby dalších závodů plánujeme zprovoznit i přihlašování na ostatní. Info včas dostanete.

Věrnostní ceny

I letos chystáme věrnostní ceny pro závodníky, kteří se zúčastní všech závodů. Abys byl zařazený, musíš objet oba závody dvojzávodu, takže eliminátor i short track. Žádné omluvy..jo, vlastně jedna – pokud ti je méně než 17 roků. To pak stačí zajet svůj závod a můžeš do slosování. Na webu najdeš sepsané, jak si to pohlídat, ale vlastně je to snadné – prostě 7x na startu 🙂

20. let Peklo Severu

Peklo letos slaví 20. let. To už je docela úctyhodné číslo tak tu partu nadšenců, co jsme. Nikdy jsme neměli ambice dělat mega závody pro tisíce lidí, ale přeci jen jsme to po těch 20 letech chtěli trochu změnit. Už jste si asi všimli nových webovek. Nově jsme černožlutí, vidle v logu se zostřily a to bude vidět i na závodě. Jo a flirtujeme s Instagramem. Sledujete nás? Napiš #PekloSeveru a tvoje fotka bude na úvodní stránce webovek.

Jak říkám, je nás jen pár. Letos máme podporu nových partnerů. Bez těch by to prostě nešlo a my jsme za jakoukoliv podporu velmi vděční. Partnery vám již brzy představíme. Už teď jsme jim ale velmi velmi vděční!

Když to shrnu, letos to bude zase o něco lepší. Děláme závody pro vás pekelníky, takže největší změny jsou na trati. A hned ta německá bude zcela jiná, než jste zvyklí. O tom ale příště. Mějte se pekelníci!

Comments are closed