Okruhy pod Jehlou ozdobil Kristian Hynek

Diese Seite ist nicht ins Deutsche übersetzt. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Sníh, slunce, déšť, vítr, sníh, slunce a pořád dokola… Aprílové počasí provázel úvodní závod Peklo Severu 2016. První díl nového ročníku seriálu závodů horských kol pro veřejnost začal v České Kamenici na tradičních Okruzích pod Jehlou.

13116340_1009671199080092_1439046659090575800_o  PS2015_01_JEHLA__297  PS2015_01_JEHLA__53

Závodní den odstartoval kategorií Mrňouskové. Tohoto závodu se zúčastnil možná vůbec nejmladší závodník Pekla Severu, 14 měsíční Matouš Zima. Posléze následovali závody smíšených kategorií naděje I a naděje II a také mladších chlapců a mladších dívek. Tyto závody se jely na zcela novém okruhu. Díky orientaci okruhu na malém prostoru bylo možné vidět průběh závodu téměř z jednoho místa a děti tak měli podporu po celou dobu svého závodu.

Na nezkrácené okruhy se v jednom startu jako první vydali starší chlapci + kadeti, starší dívky + kadetky, juniorky a ženy. Mezi chlapci svůj závod suverénně ovládl Radek Hořák (Haven team). Kategorii starší dívky + kadetky vyhrála Kateřina Kovaříková, necelou minutu za ní dojela její sestra Anna. Tříčlenný tým Beespee.cz, za který děvčata závodí, se tímto doublem dostal na průběžné třetí místo v kategorii týmů. Mezi Juniorkami vyhrála obhájkyně celkového prvenství loňského ročníku Anežka Lhotáková (Bicykl Kříž Team-CK Šluknovsko), mezi ženami pak Ivana Loubková (Rohozec Amulet Cvikov).

Po tomto závodu zbývaly poslední dva starty. Prvním startem ryze mužských kategorií byl start tradičně početných Veteránů II a také Veteránů III. Závod hned od počátku vedl Martin Pleschinger (Uniqua Jihlava) a vypadalo to na pohodlné vítězství, nakonec ale vyhrál jen o 14 vteřin před druhým Václavem Ehlrichem (Ski Paudera). Celkově se jednalo o jeden z nejtěsnějších závodů dne. Prvních sedm závodníků dojelo v rozestupu do dvou minut. Mezi veterány III vyhrál Dalibor Homolka (Bohemie Nový Bor) před Janem Mádlem (Big Shock team) a Karlem Bouškou (Magicveterans).

13112977_1009674405746438_7240314027494282053_oPo druhé hodině přišel start hlavního závodu dne. Do svého závodu vypsaného na sedm okruhů vyrazilo 39 startujících. Pole závodníků tedy nebylo nijak výrazně početné, jako tomu bývalo v předešlých letech, o to větší ale byla kvalita závodníků. Suverénním vítězem se stal Kristian Hynek (Toppeak Ergon racing team), který mezi Veterány I vyhrál před druhým Janem Novotou o 5 a půl minuty. Na stupních třech nejlepších je doplnil Vladislav Karásek (CK Kolokrám Svijany). Mezi muži si pro vítězství dojel Ondřej Petr (TT Cyklorenova Cvikov), druhý byl Tomáš Barták a třetí Jan Hlavatý (oba Bicykl Kříž team). Až na suverénního Kristiana Hynka byly odstupy mezi nejlepšími závodníky minimální.

Prvního závodu se zúčastnilo celkem 178 závodníků, což je vzhledem k počasí nakonec příjemně vysoké číslo. Dalším závodem seriálu Peklo Severu bude maraton v Sebnitz, který se jede 1. května. Propozice závodu najdete na těchto webových stránkách v sekci závody a výsledky. Nezapomeňte také, že stále probíhá přihlašování týmů. Další informace hledejte na tomto webu nebo také na www.facebook.com/pekloseveru.