Start Peklo Severu 2020 je za rohem!

Tradiční seriál závodů pořádaný českokamenickým cyklistickým oddílem startuje letos svůj 21. ročník. V důsledku šíření nemoci Covid-19 letošní ročník přišel o jeden závod a proti původnímu plánu se změnili i termíny. Důležité zůstává, Peklo Severu se i díky partnerům závodů i dobrovolníkům pojede! I přes to, že závody by bylo možné uspořádat dříve, pořadatelé se z preventivních důvodů rozhodli až pro červencové termíny. Teď už není na co čekat, Peklo startuje 4. července!

Prvním závodem bude 4. července GEMA XC Hrádek ve Varnsdorfu. Přímo v České Kamenici se odjedou dva závody – 25. července a 23. srpna. Oba závody se jednou na terénních XC okruzích. Finále letošního Pekla Severu se pojede 19. září na tradičně nabitém Fofr cupu v Prysku, který letos slaví už 25. ročník! Ve startovce chybí zrušený maraton v německém Sebnitz.

Novinky roku 2020

Veterány nehledejte, startují Masters. Po letech s veterány jsme se pro 21. ročník rozhodli pro přejmenování kategorie na Masters I – III. Název kategorie se změnil, vše ostatní zůstává stejné.

Další novinka se týká bodování. Bodování stále zohledňuje umíštění v závodě i množství startujících závodníků. Bodové hodnocení je ovšem odlišné proti předchozím letům. Za vítězství je nově 50 bodů + bonus dle počtu startujících. Detailní popis bodování je uvedený v pravidlech.

Pro letošní rok upravujeme ceny startovného. Zvýhodněné zůstává přihlášování předem přes web. Přihlásit předem je možné na všechny závody. Prosíme všechny závodníky o takové přihlašování v co nejvyšší míře. Předejdete nepohodlnému čekání ve frontě na přihlášení v den závodu, máte startovné za zvýhodněnou cenu a výhodnější je také pozice na startu vlastní kategorie. I z pořadatelského hlediska je přihlašování předem neoddiskutovatelnou výhodou. Konkrétní ceny najdete v propozicích k jednotlivým závodům.

A jak je to s věrnostními cenami? Jak už bylo zmíněno, kvůli šíření nemoci Covid-19 byl bez náhrady zrušen 1. závod v německém Sebnitz. I přes to se letos věrnostní ceny vyhlašují. Při případném zrušení dalšího závodu se ovšem věrností ceny vyhlašovat nebudou.

Soutěž týmů

Na 21. ročníku Peklo Severu opět vypisuje závod družstev. Družstvo lze vytvořit ze závodníků napříč kategoriemi, kteří se do závodů registrují za stejný tým. Každé družstvo se registruje na e-mailu peklo.severu@tiscali.cz nejdéle do 30. června 2020. Detaily jak na to se dozvíte ve článku Přihlašování družstev.

Peklo Severu staví svou filozofii na své otevřenosti a přátelském prostředí pro závodníky každého věku a výkonnostní kategorie. Kategorie jsou vypsané už pro děti 0-3 roky. Cílem je nabídka smysluplného využití volného času pro děti a dorostence a závodění na klasických přírodních cross-country okruzích.

Termíny jsou finální a jako pořadatelé doufáme, že vše proběhne podle plánu. Sledujte také nás Facebook nebo Instagram #pekloseveru. Společně se spolu setkáme na startu Peklo Severu 2020!

 

Comments are closed