Termíny Peklo Severu 2017

/Aktualizace 8.12. 2017:  Upraven termín Fofr cup

Jak už se stává skoro tradicí, začátkem prosince pořadatelé Peklo Severu oznamují termíny závodů na další ročník. A letos tomu není jinak. První důležitou informací je, že Peklo Severu 2017 bude. Další informace, ale může způsobit mírné překvapení… 

ps2016_02_prysk_108

Termíny Peklo Severu 2017

7. květen 2017 26. Sebnitzer MTB-Cup Maraton  Sebnitz (Německo) maraton
13. květen 2017 GEMA XC Hrádek Varnsdorf cross-country
3. červen 2017 Fofr cup Prysk maraton
24. červen 2017 O pohár starosty města Česká Kamenice maraton
9. září 2017 Okruhy pod Jehlou Česká Kamenice cross-country

Hlavní změnou ve složení seriálu je snížení počtu závodů na 5. V kalendáři proti předchozímu ročníku nenajdete tradiční Časovku na Jedlovou. Logistické zajištění závodu na Jedlové je pro nás jako pořadatele nejsložitější. Chtěli jsme jeden závod ubrat, protože pořádání 4 závodů za sezónu je velmi náročné. Pokud se ale najde pořadatel, který by tento závod rád uspořádal, nabízíme naše zkušenosti k předání.. Jedlová je tedy k mání. Pokud máte zájem/znáte pořadatele, který by tento závod chtěl uspořádat, kontaktujte nás na peklo.severu@tiscali.cz.

Závod O pohár starosty města Česká Kamenice se mění na maraton. Závodníci pojedu víceokruhový maraton v českokamenickém lese, start a cíl závodu bude v České Kamenici v místě závodu Okruhy pod Jehlou. Jedná se tak o další vývoj tohoto závodu, který má za svých 18. ročníků čtvrtou změnu. Hlavním důvodem byla velká poptávka závodníků po dalším maratonu v rámci Pekla Severu.

Netradiční je také start celého seriálu v květnovém termínu. Hlavním důvodem při posunutí prvního závodu na květen bylo nejisté dubnové počasí. V předchozím ročníku během závodu dokonce trochu sněžilo. V dubnu je také obvyklá kolize s podobnými závody v okolí, což byl další důvod k přesunu závodu na září.

Další novinky v seriálu samozřejmě budou přicházet. Doufáme, že změny přinesou další chuť do závodů Peklo Severu. Informace najdete zde na www.pekloseveru.cz nebo na www.facebook.com/PekloSeveru.

Comments are closed