Finále Pekla – XC Okruhy pod Jehlou

Peklo Severu 2019 jde do finále. Sobota 21. září poslední závod tohoto ročníku. Závod Okruhy pod Jehlou startuje v České Kamenici, ulice Sládkova (u Domova pro seniory), online přihlašování je spuštěno. V podvečer pak pokračuje slavnostním vyhlášením nejlepších závodníků celého ročníku a věrnostní soutěže. Ceremoniál letos proběhne v prostorách obecního úřadu Prysk.

Závodníky čekají okruhy na lesních a travnatých cestách. Pro nejmenší je připraven zábavný miniokruh v prostoru startu a cíle. Starší dětské kategorie startují na svém zkráceném okruhu, kde už je čekají mírné technické nástrahy. Od kategorií starší žáci a žákyně se jezdí celý okruh. Závodníky čekají technické sjezdy i silové výjezdy. Celkem se na jednom okruhu nastoupá 70 m, délka je 1700 m. A je zábavný.

Prezentace k závodu je otevřena od 8:30, první start je v 10:00. Závodní den začíná starty nejmenších dětí, kde pravidelně startují desítky mladých závodníků. Hlavní závod dne, kategorie Elita muži a Veteráni I, startují přibližně ve 14:00. Celé propozice najdete na www.pekloseveru.cz. Online přihlašování na závod za zvýhodněte startovné je otevřeno do čtvrtka 19. září.

https://mapy.cz/s/cefebuzara

Celý závod bude doprovázed komentář a hudební doprovod osvědčeného DJ Roury. Na místě bude k zakoupení občerstvení a také káva od Bohemian Coffee House. Každý závodník si může dojít pro espresso jako dárek za podaný výkon. Stačí ve stánku přesvědčit, že jste na trati nechali všechno.

Těšíme se na vaši účast!

Comments are closed