Okruhy pod Jehlou ozdobil Kristian Hynek

Sníh, slunce, déšť, vítr, sníh, slunce a pořád dokola… Aprílové počasí provázel úvodní závod Peklo Severu 2016. První díl nového ročníku seriálu závodů horských kol pro veřejnost začal v České Kamenici na tradičních Okruzích pod Jehlou.

13116340_1009671199080092_1439046659090575800_o  PS2015_01_JEHLA__297  PS2015_01_JEHLA__53

Závodní den odstartoval kategorií Mrňouskové. Tohoto závodu se zúčastnil možná vůbec nejmladší závodník Pekla Severu, 14 měsíční Matouš Zima. Posléze následovali závody smíšených kategorií naděje I a naděje II a také mladších chlapců a mladších dívek. Tyto závody se jely na zcela novém okruhu. Díky orientaci okruhu na malém prostoru bylo možné vidět průběh závodu téměř z jednoho místa a děti tak měli podporu po celou dobu svého závodu.

Na nezkrácené okruhy se v jednom startu jako první vydali starší chlapci + kadeti, starší dívky + kadetky, juniorky a ženy. Mezi chlapci svůj závod suverénně ovládl Radek Hořák (Haven team). Kategorii starší dívky + kadetky vyhrála Kateřina Kovaříková, necelou minutu za ní dojela její sestra Anna. Tříčlenný tým Beespee.cz, za který děvčata závodí, se tímto doublem dostal na průběžné třetí místo v kategorii týmů. Mezi Juniorkami vyhrála obhájkyně celkového prvenství loňského ročníku Anežka Lhotáková (Bicykl Kříž Team-CK Šluknovsko), mezi ženami pak Ivana Loubková (Rohozec Amulet Cvikov).

Po tomto závodu zbývaly poslední dva starty. Prvním startem ryze mužských kategorií byl start tradičně početných Veteránů II a také Veteránů III. Závod hned od počátku vedl Martin Pleschinger (Uniqua Jihlava) a vypadalo to na pohodlné vítězství, nakonec ale vyhrál jen o 14 vteřin před druhým Václavem Ehlrichem (Ski Paudera). Celkově se jednalo o jeden z nejtěsnějších závodů dne. Prvních sedm závodníků dojelo v rozestupu do dvou minut. Mezi veterány III vyhrál Dalibor Homolka (Bohemie Nový Bor) před Janem Mádlem (Big Shock team) a Karlem Bouškou (Magicveterans).

13112977_1009674405746438_7240314027494282053_oPo druhé hodině přišel start hlavního závodu dne. Do svého závodu vypsaného na sedm okruhů vyrazilo 39 startujících. Pole závodníků tedy nebylo nijak výrazně početné, jako tomu bývalo v předešlých letech, o to větší ale byla kvalita závodníků. Suverénním vítězem se stal Kristian Hynek (Toppeak Ergon racing team), který mezi Veterány I vyhrál před druhým Janem Novotou o 5 a půl minuty. Na stupních třech nejlepších je doplnil Vladislav Karásek (CK Kolokrám Svijany). Mezi muži si pro vítězství dojel Ondřej Petr (TT Cyklorenova Cvikov), druhý byl Tomáš Barták a třetí Jan Hlavatý (oba Bicykl Kříž team). Až na suverénního Kristiana Hynka byly odstupy mezi nejlepšími závodníky minimální.

Prvního závodu se zúčastnilo celkem 178 závodníků, což je vzhledem k počasí nakonec příjemně vysoké číslo. Dalším závodem seriálu Peklo Severu bude maraton v Sebnitz, který se jede 1. května. Propozice závodu najdete na těchto webových stránkách v sekci závody a výsledky. Nezapomeňte také, že stále probíhá přihlašování týmů. Další informace hledejte na tomto webu nebo také na www.facebook.com/pekloseveru.