Peklo Severu startuje 22. ročník

Psal se rok 1999, kdy se v České Kamenici poprvé na start závodů Peklo Severu postavili závodníci s horskými koly. Tehdy se nově zrekonstruované náměstí zavřelo pro dopravu, ve vzduchu byl cítit jen adrenalin závodníků a pohoda všech zúčastněných. Od nejmladších po elitní kategorie. Okruhy přes park, zadem k lidušce ke kulturáku, zpět na náměstí, Janáčkovkou na druhé náměstí a Kostelní zase zpět, přes náměstí Dvořákovou a Smetanovou do cíle před cukrárnou. To byl sportovní den a pohoda, kterou okusili tehdejší závodníci i diváci. Pohoda, která se tehdy na náměstí byla, doprovází Peklo Severu i dnes, 22 let poté.

Letošní 22. ročník startuje v Horním Prysku tradičním cyklomaratonen Fofr cup. Úvodní díl  je plánovaný na 20. červen. Kvůli probíhající pandemii je úvodní závod později než obvykle, ovšem situace momentálně vypadá tak, že závod se bude moc uskutečnit. Peklo Severu se do České Kamenice vrátí, a to v sprnu a zaří, kdy se jednou závody Okruhy pod Jehlou a O pohár starosty.

Úvodní cyklomaraton Fofr cup na 31 kilometrů vede okolím Prysku, Mlýnů a Kytlic. Centrum závodu je v malebném prostředí koupaliště Prysk. Tam také proběhnou souboje nejen závodníků na hlavní trati, ale také dětské okruhové závody. Fantastické výhledy Lužických hor, adrenalin i zábava v cíli. Užit si pohodový den plný sportu si tak může přijít celá rodina. Jak se přihlásit, časový harmonogram i další podrobnosti najdete na webových stránkách Peklo Severu.