Seriál XC závodů Peklo Severu startuje v České Kamenici

V neděli 24. dubna startuje závodem v České Kamenici další ročník Peklo Severu 2016. Seriál je určen závodníkům všech věkových a výkonnostních kategorií, současně se řadí také mezi nejstarší z českých seriálů závodů horských kol. Pořadatelé připravili na tento rok celkem sedm závodů. Nově je plánovaný netradiční maraton, který se jede v Německém Sebnitz na okruzích.

Foto 1

Závody Peklo Severu 2016 jsou charakteristické svou otevřeností. I přes náročnost (některých) závodů i starty velmi zkušených závodníků se na závod může přihlásit kdokoliv. Není potřeba registrace předem nebo placení vysokého startovného, které na podobných závodech velmi často bývá. Na závody Pekla Severu může přijít cyklista v jakékoliv výkonnostní třídě a vyzkoušet si závodění s aktivními cyklisty nebo jen s kamarády cykloturisty, kteří si chtějí navzájem poměřit síly a aktivně strávit den. Důraz pořadatelé také kladnou na výchovu mládeže. Proto jsou vypsány a pravidelně velmi početně obsazovány kategorie od úplně nejmenších dětí. Letos je nově vypsána kategorie Mrňousků pro děti do tří let. Samozřejmostí je kvalitní zajištění tras. Na všechny závody dohlíží pořadatelé zajišťující bezpečnost závodníků i zdravotničtí záchranáři, kteří jsou přímo na trati.

Celý seriál začíná v České Kamenici závodem Okruhy pod Jehlou. Na oblíbené trati v českokamenickém lese u Domova pro seniory (ulice Sládkova) startuje obvykle velmi početné pole závodníků. Tento klasický přírodní XCO okruh v historii nabídl závody českého poháru nebo i mistrovství České republiky. Nechybí tu hravé singltreky, silové i technické výjezdy, rychlé pasáže nebo atraktivní sjezdy. Díky vedení trati na relativně malém prostoru může divák sledovat i více atraktivních míst najdenou nebo se snadno pohybovat podél celé trati. Okruh je dlouhý něco málo přes 2,5km. V hlavní závodě dne, ve kterém startují kategorie Junioři + muži a Veteráni I, se jede sedm okruhů.

Celý program začíná závody Mrňousků (0-3 roky), Nadějí I a II od 10:00 na malém okruhu, pokračují starší kategorie žáků a kadetů. Hlavní okruh jedou kategorie od starších žáků a žákyň a starší. Vyhlašují se vždy nejlepší tři (kromě kategorií dětí), ceny jsou finanční a upomínkové. Přesný časový harmonogram, počty okruhů a další informace naleznete v propozicích. Pro ty, kteří zrovna nezávodí, je připraveno občerstvení, komentář závodu a hudební doprovod a jiné.

Foto 2

Comments are closed