PEKLO SEVERU jde do finále

V letošním ročníku nás čekají ještě poslední dva závody, proto se pojďme podívat, jak se nám doposud vyvinulo průběžné pořadí a kdo je nejblíž celkovému vítězství ve své kategorii.

Naděje I – dívky

Markéta Zimová má zatím 5 startů a 5x první místo, zde je to více než jasné, dokonce si může dovolit 1x zaváhat či vynechat závod.

Naděje I – chlapci

Martin Jurka je ve vedení, kam přijel, tam vyhrál. Dokonce si mohl dovolit jeden závod vynechat a stále mu patří průběžné 1.místo. Pokud na poslední dva závody dorazí a umístí se na předních příčkách, patrně má vítězství v kapse. Ale stát se může cokoliv.

Naděje II – dívky

V této kategorii je velice vyrovnaný stav mezi prvními dvěma závodnicemi, a to mezi Hedvikou Dařbujánovou a Giny Lhotskou, dělí je pouhých 5 bodů. Vzájemné souboje jsou v poměru 2:1 pro Hedviku. Giny však k dorovnání stavu na 2:2 stačí 1x Hedviku porazit a pořadí se otočí. Tento souboj bude ještě zajímavý.

Naděje II – chlapci

František Jurka, stejně jako jeho bratr, 4x startoval a 4x vyhrál, i pro něj platí že je vítězství nejblíže, ale musí si to pohlídat.

Mladší dívky

Lucka Rusňáková vede o 24 bodů před Martinou Procházkovou, což je dostatečný náskok a může si dovolit i porážku od Martiny, ale ne o hodně pozic. Doposud byly v pořadí obě vždy za sebou. Lucka si však nesmí dovolit neúčast či výpadek kvůli pádu či defektu, což jí pochopitelně nepřejeme. Do celkového pořadí bohužel již nezasáhne Karolína Horká z důvodu zranění, které se ji o prázdninách přihodilo. Na kole ji uvidíme až v příštím roce.

Mladší chlapci

Filip Gamba jistě vyzve vedoucího závodníka Štěpána Huráka na souboj o celkové prvenství. Jejich vzájemný souboj je v poměru 3:2 pro Štěpána, který má náskok 6 bodů. Těšme se na tento souboj.

Starší dívky + Kadetky

Lucka Zelená dá se říci, kraluje této kategorii, i přes jeden výpadek má velmi slušný náskok 84 bodů. I zde platí, že pokud nezaváhá, vyhraje.

Starší chlapci + Kadeti

Ve vedení s 59 body je Vojta Šelmeci před Kubou Ranšem. Pokud Vojta nezaváhá, vítězství by mu nemělo utéct.

Elita – Ženy

Ivana Loubková s náskokem 54 bodů před Katharinou Hauschild drží vedení. Celkové vítězství by pro ni nemusel být problém.

Elita – Muži

Na celkové vítězství v této kategorii může pomýšlet prvních 5 závodníků. Bohdan Lysačenko, Matěj Rothe, Ondřej Horák, Lukáš Bělka a Jaromír Svoboda. U posledních dvou však nevíme, zda doposud neléčí zranění ze Zákup, tam totiž oba závod pro zranění nedokončili. Bodový rozdíl mezi 1. a 5. místem je pouhých 31 bodů. Můžeme se v tuto chvíli těšit, jak se kluci v rámci fair play o vítězství poperou.

Masters I

Zbyněk Růžička ze druhé pozice mocně dotahuje prvního Patricka Scholzeho, bodový rozdíl mezi nimi je 24 bodů. Můžete začít sázet, zda to Zbyňkovi vyjde nebo Patrick udrží vedení …. Fortuna patrně kurzy na výsledek nevypíše 😊 škoda

Masters II

Hany to má asi v kapse, 78 bodů náskoku před Silviem Hauschildem mu dovoluje jeden výpadek, ale jak známe Hanyho, určitě přijede vyhrát vše😊

Masters III

Radek Kučera ze druhé pozice na Martina Pleschingera ztrácí 53 bodů. Martina sice všude porazil, ale takto velký bodový rozdíl dožene pouze při Martinově výpadku. Uvidíme.

Tolik shrnutí průběžných výsledků.

Zbývající závody jsou:

10.9. – ELEVEN XC Ruprechtice v Liberci a 16.9. – O pohár starosty v České Kamenici.

Všem přeji zábavné a férové souboje v posledních dvou závodech Pekla Severu, bez defektů a bez zranění.

 

Za pořadatelský tým Roman Horký

Comments are closed