Fofr cup pro profíky i hobby a testovačka k tomu!

Rychlý maraton, nebo sportovní vyjížďka Lužickými horami na horském kole. Každý svůj závod pojme jinak. Do Horního Prysku se v sobotu 25. června sjedou závodníci všech výkonnostních kategorií. Pořadatelé cyklistického seriálu Peklo Severu 2022 připravili 27. ročník oblíbeného maratonu Fofr cup. Zázemí závodu je v turisticky oblíbené obci Prysk. Atraktivní a technicky nenáročný závod určený pro všechny věkové i výkonností kategorie tradičně nabízí skvělé výkony elitních jezdců i zážitek pro sportovní nadšence. Online registrace jsou otevřené do středy 23. června s možností přihlášení i na místě v den závodu.

Trasa dlouhá 31 km vede po zpevněných a lesních cestách prostředím CHKO Lužické hory, v okolí turisticky atraktivních a oblíbených obcí Prysk, Mlýny a Kytlice. Vybraná místa tratě nabízí neopakovatelné úseky a výhledy, kvůli kterým stojí za to přijet závodit. Na své si díky rychlé, atraktivní a nenáročné trati přijdou jak nejlepší závodníci, tak i hobby cyklisté. Přijeďte společně si zazávodit a strávit sportovní den s celou rodinou. Startují kategorie od nejmenších dětí, přes aktivní cyklisty i závodníci kategorie Elite. Pro závodníky do 16 let je připraven okruhový cross-country závod dle vypsaných kategorií.

Prezentace závodu bude probíhat od 8:30 u koupaliště v Horním Prysku. Start prvních dětských kategorií je v 10:00. Hlavní závod startuje ve 14:00 a dojezd prvního závodníka je očekáván po v cca. 15:05. Samozřejmostí je kvalitní pořadatelská služba, profesionální zdravotnické zajištění, stánky s občerstvením a mnoh dalších. Propozice najdete na www.pekloseveru.cz nebo Facebooku.

 

Testovačka kol Trek

V zázemí závodu bude také možné vyzkoušet kola Trek. Přijeďte si užít pohodový sportovní den, zazávodit v srdci Lužických hor a také vyzkoušet novinky na trhu. Testování zajišťuje partner Kursport.cz

Oběd a káva pro maratonce

Všichni závodníci na dlouhé trati mají v ceně startovného jídlo a pití dle výběru z nabídky. Každý závodník si může do stánku Bohemian Coffee House dojít pro espresso jako dárek za podaný výkon.

 

Praktické informace

Příjezd a zázemí závodu

Zázemí závodu je v okolí požární nádrže/koupaliště v Horním Prysku. Parkování aut je nejsnazší na nedaleké točně pro autobusy a okolí, avšak prosíme všechny o udržování prostoru právě pro autobusy. Parkovat se dá také v přilehlé ulici směrem k zázemí závodu. Kdo dřív přijede ten bude blíž zázemí závodu. Prosíme, neparkujte v místě tratí a dodržujte pokyny pořadatelů.

Pro podrobnosti klikněte na „Zobrazit na Mapy.cz“

Závodní tratě

Jako první na svou trať vyjedou kategorií Naděje I a II. Start a cíl tak bude jen pár kroků od prezentace a místa celého dění závodu. Okruh pro Naděje má 350 metrů, každá kategorie má vypsané okruhy podle propozic. Capture

Na start do svých závodů na 1,2 km dlouhém okruhu postupně vydají i kategorie ml. chlapci, ml. dívky, st. chlapci + kadeti a st. dívky + kadetky. Jejich okruh je veden terénem po zpevněných i nezpevněných cestách, měří 1,2 km. Závodníci v něm absolvují jedno stoupání.

Capture2

Hlavní závod dne, maratonská 31 km dlouhá trať pro všechny ostatní kategorie startuje ve 14:00. Startuje se cca. 300 m od zázemí závodu na silnici, najde to v pohodě každý. Dojezd prvního závodníka je očekáván v cca. 15:05. Trasa je stejná jako v loňském roce, zvýšenou opatrnost dbejna na 5, 10, 15 a 20 kilometru. Po cestě jsou pořadatelé, ovšem i tak platí dodržování silničního provozu. Pro zájemce můžete v sekci ke stažení najít GPX souřadnice, profil trati nebo časy průjezdů.

Těšíme se na vaši účast!

 


Akce PEKLO SEVERU se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky, jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně

 

 

 

Comments are closed