Ahoj sousede na Pekle Severu

Peklo Severu v letošním roce startuje už 22. ročník, čímž se řadí mezi nejstarší cyklistické závodní série v Česku. Už první ročníky se rychle zapsaly jako významné regionální závody pro cyklisty. Pojďme si říct, kde je Peklo Severu dnes.

V letech 2004-2009 nastaly zlaté časy. Pořádaly se závody českého poháru i mistrovství ČR. Mistrovská trať v České Kamenici se stala pověstnou mezi amatérskými i profesionálními cyklisty, kteří na ni dodnes vzpomínají s respektem a obdivem. Nyní, 12 let po posledním závodě českého poháru v České Kamenici, Peklo Severu naplňuje roli regionálně významné sportovní akce nejen pro závodníky z Česka, ale také Německa a Polska.

Už 4x byl součástí závodní série maraton v Německu. Pátý ročník byl v plánu i v loňském roce. V důsledku pandemie nás ale okolnosti donutily závod zrušit. To, co se zdálo automatické, najednou přestalo být možné. Prostě přejet hranice státu a zazávodit si u sousedů nešlo. I přes to, že Češi do Německa na závod nemohli, přijelo do Česka velké množství závodníků z Německa. Němci tím s Pekla Severu udělali v podstatě mistrovství své země a donutily ostatní sáhnout na dno svých sil. Důležité na tom ovšem bylo i to, že i přes složitou situaci ve společnosti bylo možné strávit společně sportovní den, zazávodit si v mezinárodní konkurenci, nebo prostě pozdravit souseda.

V letošním roce je závod v Sebnitz znovu v plánu, a to 1. května. Pevně věříme, že se na premiérový díl tohoto ročníku vydají desítky cyklistů do Německa, stejně tak se na další závody vydají desítky zahraničních závodníků nejen do České Kamenice. Nenechme se rozdělit složitou situací, naopak spojíme síly, protože společně budeme silnější.

Comments are closed