Fofr cup – praktické informace a vyhlášení

Finálový závod Fofr cup se blíží. Protože podmínky v Česku nejsou ideální, formát vyhlášení nejlepších se letos mění. Tyto a další informace se dočtete ve článku. 

 

Příjezd a zázemí závodu

Zázemí závodu je v okolí požární nádrže/koupaliště v Horním Prysku. Pro zájemce, GPS souřadnice jsou 50.7896300N, 14.4928578E. Parkování aut je nejsnazší na nedaleké točně pro autobusy a okolí, avšak prosíme všechny o udržování prostoru právě pro autobusy. Parkovat se dá také v přilehlé ulici směrem k zázemí závodu. Prosíme, neparkujte v místě tratí a dodržujte pokyny pořadatelů.

Pro podrobnosti klikněte na „Zobrazit na Mapy.cz“

Závodní tratě

Jako první na svou trať vyjedou kategorie nejmenších dětí. Mrňouskové pro svůj závod využijí místo startu a cíle přímo vedle koupaliště v Prysku. Start a cíl tak bude jen pár kroků od prezentace a místa celého dění závodu. Ve stejném místě startují a finišují i kategorie Nadějí I a II. Jejich okruh je ale delší. Pro lepší představu se podívejte na mapu okruhu. Capture

Poté se na start do svých závodů na 1,2 km dlouhém okruhu postupně vydají i kategorie ml. chlapci, ml. dívky, st. chlapci + kadeti a st. dívky + kadetky. Jejich okruh je veden terénem po zpevněných i nezpevněných cestách, měří 1,2 km. Závodníci v něm absolvují jedno stoupání.

Capture2

Hlavní závod dne, maratonská 31 km dlouhá trať pro všechny ostatní kategorie startuje ve 14:00. Startuje se cca. 300 m od zázemí závodu na příjezdové komunikaci. Dojezd prvního závodníka je očekáván v cca. 15:05. Trasa je až na závěr stejná jako v předchozích letech. Po cestě jsou pořadatelé, ovšem i tak platí dodržování silničního provozu. Protože úplný konec trati se není rozumně sjízdný, závěr trati dostál malých změn. Trať je o půl kilometru delší, ale technicky je nová část snazší. Pro zájemce můžete v sekci ke stažení najít GPX souřadnice. Nová sekce je na úvodním snímku tohoto článku.

Slavnostní vyhlášení

Vzhledem ke složité epidemiologické situaci bude celkově vyhlášení venku přímo v místě prostoru závodu. Vyhlašovat se budou věrnostní ceny a nejlepší závodníci uplynulého ročníku. K dispozici bude občerstvení a hudba. V případě horšího počasí proběhne vyhlášení ve zrychleném režimu.

Oběd a káva pro maratonce

Všichni závodníci na dlouhé trati mají v ceně startovného jídlo. Na výběr je mezi palačinkou, gulášem, těstovinovým salátem a haluškami. A každý závodník si může do stánku Bohemian Coffee House dojít pro espresso jako dárek za podaný výkon.


Po sportovní celý den prosíme o vzájemný respekt a dodržování hygienických pravidel dle nejlepšího vědomí. 

Těšíme se na vaši účast!

Comments are closed