Fofr cup – praktické informace

Lidičky třeste se, Peklo startuje. Fofr cup, malý lužický cyklomaraton startuje velkou sérii závodů. Už tuto neděli se všichni znovu sejdeme v Prysku na startu 22. ročníku. Článek přináší praktické informace, které se mohou hodit všem účastníkům.

Příjezd a zázemí závodu

Zázemí závodu je v okolí požární nádrže/koupaliště v Horním Prysku. Parkování aut je nejsnazší na nedaleké točně pro autobusy a okolí, avšak prosíme všechny o udržování prostoru právě pro autobusy. Parkovat se dá také v přilehlé ulici směrem k zázemí závodu. Kdo dřív přijede ten bude blíž zázemí závodu. Prosíme, neparkujte v místě tratí a dodržujte pokyny pořadatelů.

Pro podrobnosti klikněte na „Zobrazit na Mapy.cz“

Závodní tratě

Jako první na svou trať vyjedou kategorií Naděje I a II. Start a cíl tak bude jen pár kroků od prezentace a místa celého dění závodu. Okruh pro Naděje má 350 metrů, každá kategorie má vypsané okruhy podle propozic. Capture

Na start do svých závodů na 1,2 km dlouhém okruhu postupně vydají i kategorie ml. chlapci, ml. dívky, st. chlapci + kadeti a st. dívky + kadetky. Jejich okruh je veden terénem po zpevněných i nezpevněných cestách, měří 1,2 km. Závodníci v něm absolvují jedno stoupání.

Capture2

Hlavní závod dne, maratonská 31 km dlouhá trať pro všechny ostatní kategorie startuje ve 14:00. Startuje se cca. 300 m od zázemí závodu na silnici, najde to v pohodě každý. Dojezd prvního závodníka je očekáván v cca. 15:05. Trasa je stejná jako v loňském roce, zvýšenou opatrnost dbejna na 5, 10, 15 a 20 kilometru. Po cestě jsou pořadatelé, ovšem i tak platí dodržování silničního provozu. Pro zájemce můžete v sekci ke stažení najít GPX souřadnice.

 

COVID opatření

Ještě stále musíme dbát opatrnosti kvůli probíhající pandemii. Prosíme o dodržování pravidel uvedených na těchto stránkách.

Oběd a káva pro maratonce

Všichni závodníci na dlouhé trati mají v ceně startovného jídlo dle výběru z nabídky. Každý závodník si může do stánku Bohemian Coffee House dojít pro espresso jako dárek za podaný výkon.


Po sportovní celý den prosíme o vzájemný respekt a dodržování hygienických pravidel dle nejlepšího vědomí. 

Těšíme se na vaši účast!

Comments are closed