Návrat ke klasice, to je druhý závod Peklo Severu

Druhým podnikem pokračují závody horských kol Peklo Severu 2020. Po úvodním GEMA XC Hrádek se v sobotu 25. července bikeři z širokého okolí scházejí v České Kamenici. Poprvé od roku 2016 se tu jede závod na legendární trati, která hostila nejen několik ročníků samotného Pekla, ale i závody Českého poháru nebo mistrovství ČR MTB. Tradiční úseky, jako jsou Terasy, Kaplička nebo Střelecký val, čekají všechny závodící na dlouhém okruhu. A startovka se plní!

Závodní den startuje kláním nejmladších kategorií. Vedle startů Naděje I a II, startují také Mrňouskové 0-3 roky. Dopolední program pro juniorské závodníky ještě doplňují mladší chlapci a dívky. Po prvním bloku vyhlášení se na dlouhé okruhy vydají další závodníci. Kdo hledá klasické přírodní XC, Okruhy pod Jehlou jsou ten pravý závod. Nechybí tu hravé singltreky, silové i technické výjezdy, rychlé pasáže nebo atraktivní sjezdy. Díky vedení trati na relativně malém prostoru může divák sledovat i více atraktivních míst současně, nebo se snadno pohybovat podél celé trati. Okruh je dlouhý něco málo přes 2,5 km. V hlavním závodě dne, ve kterém startují kategorie Elita muži a Masters I, se jede sedm okruhů.

Z každé kategorie se vyhlašují nejlepší tři závodníci (kromě kategorií dětí), ceny jsou finanční a upomínkové. Přihlašování za zvýhodněné startovné je otevřeno na www.pekloseveru.cz/registrace do 23. července. Na stránkách také najdete další detaily, jako jsou věrnostní ceny, kompletní propozice nebo další novinky. Pro ty, kteří zrovna nezávodí, je v místě závodu připraveno občerstvení, komentátor, hudební doprovod a další.

Pořadatelé z CK 1967 Č. Kamenice se těší na vaši účast, sportovní den a nadšené závodníky i diváky. Sledujte Peklo Severu také na stránkách www.facebook.com/pekloseveru nebo na Instagramu.


foto: Roman Stibinger

Comments are closed