O pohár starosty letos jako XCO

Závody horských kol Peklo Severu z okolí České Kamenice pokračují 23. srpna třetím dílem letošního ročníku. Závod O pohár starosty na přírodním XC okruhu je otevřen všem vyznavačům přírodních okruhů a pohodového zázemí závodu. Startují kategorie od nejmenších Mrňousků 0-3 roky až po mužskou a ženskou elitu. Registrace do závodu jsou otevřené a startovní listina se plní. Přihlášení je možné i na místě v den konání závodu.

 

 

Hlavní závodní okruh pro kategorie od 13 let má 1700 m, jeho převýšení je 75 metrů a vede po lesních a travnatých cestách. V letošním roce tento okruh doznal proti loňsku jedné změny. Nově je zařazeno delší stoupání přibližně v polovině okruhu, které prověří sílu a vytrvalost závodníků. Jinak závodníky čekají známá místa. Technický sjezd z obrátkou 180 stupňů, silový výjezd v přejezdem technického úseku v písku nebo hravý singletrack. Okruh je zaměřený na sílu a vytrvalost spíš než technickou náročnost a díky vypsání závodních okruhů na více kol zde najdou své i příznivci maratonů. Další nespornou výhodou je také situování okruhu na velmi malém prostoru, takže diváci sledující závod uvidí zajímavé úseky bez nutnosti velkých přesunů. Atraktivním místem je známý střelecký val, kde na velmi malém ploše projíždí závodníci dokonce ve třech směrech.

Závodní den odstartují nejmladší závodníci v 10:00 na svém zkráceném okruhu. Pro závodníky 4-12 let je připravený zcela nový, proti předchozímu závodu zjednodušený okruh. Závod se bude odehrávat v přilehlém okolí startu a cíle, a tak bude velmi snadné sledovat průběh všech závodníků. Start hlavního závodu dne, kategorie Elita muži a Masters I je plánovaný na 14:00. Závod je vypsaný na 9 okruhů a čas vítěze se čeká kolem 1:10 hod. Kompletní harmonogram je k nalezení v propozicích.

Závodem bude provázet komentátor závodu s perfektním přehledem o dění. Prezentace k závodu je otevřena od 8:30. Přihlašování je také možné za zvýhodněné startovné je do 20. srpna na webu závodu.  Těšíme se na vaši účast na skutečném přírodním XC okruhu! Pro další informace sledujte www.facebook.com/pekloseveru nebo Instagram Peklo Severu.

Comments are closed