Peklo Severu 2022 je na startu

Naježděné stovky kilometrů, perfektně vyladěné kolo, nová sada dresů. Nový cyklokompjůtr, nové tretry. Všechno je připravené. Jen jedna věc zbývá… Odstartovat. Je to tady! Peklo Severu zahajuje svou 23. sezónu pěti závodů horských kol. Nervozita na startu, adrenalin na trati, úleva v cíli a zážitky po závodech. Všichni příznivci Pekla Severu se znovu sejdou. Startují děti od 4 let i zkušení Masters!

V letošním roce se po dvouleté odmlce znovu vrací okruhový maraton v Sebnitz. Kvůli komplikacím spojených s pandemií jsme si nemohli v Německu zazávodit, ale to už je dnes minulostí. Úvodní 29. Sebitzer MTB-cup startuje 1. května, a znovu to bude ostrá zkouška přípravy do závodů. Okruhový maraton na 50 km prověří hlavně fyzikou připravenost. Druhým závodem je Elnika XC Hrádek ve Varnsdorfu. Nekompromisní bajkové peklo se vším všudy – brutální výjezdy, náročné technické pasáže i překážky na trati. Květen bude opravdu pekelný, ale už v červnu přijde uklidnění i šance pro cyklisty-nadšence. Nejprve 11. června českokamenické XC Okruhy pod Jehlou. Silové okruhové závodění, ale také dobře známé příjemné prostředí v České Kamenici. Následně Maraton Fofr cup, což je hobby cyklistům i profesionálům otevřený závod linoucí se nádhernou krajinou Lužických hor. 31 km dlouhá trasa, na které každoročně startuje nejvíc závodníků, bude znovu i letos lákat nejen na sportovní zážitek, ale příjemné letní posezení v areálu koupaliště v Prysku. Sladkým závěrem seriálu bude hravé XC O pohár starosty města znovu v České Kamenici. Těšit se můžete na zábavné singletreky, technické libůstky i jezdivé výšlapy.

Všechny závody se započítávají do celkového hodnocení, které bude vyhodnoceno v den finálového závodu. Závodníci, kteří odstartují do všech závodů letošního ročníku, jsou automaticky zařazení do slosování o atraktivní věrností ceny v hodnotě přes 70 000 Kč. Za podporu závodů i vyhlašování děkujeme všem partnerům Peklo Severu 2022.

Peklo Severu jsou otevřené závody, kde si každý může přijít na své. Závodí děti, dorostenci i dospělí, tratě jsou vypsané od těch jednoduchých až po technicky i silově velmi náročné. Na každý závod se dá přihlásit ještě v den závodu na místě bez povinné online registrace. Pořadatelé také dbají na kvalitní zajištění tratí, takže na Pekle Severu se nebloudí, stejně tak je vždy na místě připravena profesionální zdravotnická pomoc a asistence pořadatelů. Největším lákadlem je ale pohodová atmosféra pro všechny závodníky i ostatní návštěvníky. Těšíme se na startu!

 

Comments are closed